Работа в Ирландия- ночной град Бангладеш ,Трудова борса за имигранти. Работни места в Ирландия. Всеки ден нови свободни работни места от преки работодатели.. Търсене на работа в чужбина.. работа без посредници..Земјотрес во БангладешА1 - Земјотрес со интензитет од 5,1 степен според Рихтеровара скала денеска го потресе главниот град на Бангладеш, Дака. Според локалното радио, земјотресот, што траел 20 секунди, предизвикал паника кај населениото кое ...